fbpx

Verslo istorijos

Winston Churchill ir jo cigarai

Winston Churchill yra bene vienas žinomiausių 20 amžiaus asmenybių, įėjęs ne tik į Jungtinės karalystės, bet ir pasaulinę istoriją. Tačiau mes norime jį prisiminti ne dėl jo politinės veiklos, bet dėl jo ypatingos aistros cigarams. Kurie vėliau patį Churchillį pavertė cigarų prekės ženklu, o jo garbei yra sukurta ir cigarų forma, kurią jis labiausiai mėgo.   

Savo meilę šiai tabako rūšiai jis atrado būdamas 21 metų ir lankydamasis Kuboje. Yra paskaičiuota, kad Winston Churchillis per savo gyvenimą surūkė ketvirtį milijono cigarų. Kiek šis skaičius atitinka tikrovę nėra žinoma. Tačiau žinoma, kad jis jautė didelę aistrą tokiems cigarų prekės ženklams kaip „Romeo y Julieta“ ir „La Aroma de Cuba“.

Teigiama, kad per dieną Churchillis surūkydavo apie dešimt cigarų. Taip pat yra žinoma, kad retkarčiais jis ne tiek rūkydavo, kiek turėjo įprotį kramtyti cigarus. Beveik niekada nenaudojo giljotinos ar kaip kitaip nenukirpdavo cigaro galiuko. Su cigaru jis nesiskirdavo ir lovoje, todėl jo žmona, Clementine Churchill, išrado „cigarų seilinuką“, kuris sugaudavo visus vyro pelenus, kai jis rūkydavo lovoje. 

Savo namuose jis laikė tarp 3000-4000 cigarų, kurie buvo atidžiai išrūšiuoti pagal prekės ženklus ir rūšis.  Būdamas užkietėjęs cigarų rūkorius, jis kreivai žiūrėjo į rūkančius cigaretes. Kartą vienam savo cigaretes rūkančiam kamerdineriui yra pasakęs, kad per didelis cigarečių „kiekis gali jį pražudyti“. Jis teigė, kad cigarų rūkymas padėdavo jam atsipalaiduoti ir suvaldyti savo karštą būdą.  

Šiandien Winston Churchillis su tradiciniu cigaru rankoje bei „Lock & Co“ (seniausia pasaulyje skrybėlių gamintojas, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1662 metų) skrybėle ant galvos tapo ikona daugeliui žmonių. O jo vardu yra sukurtos ir į rinką paleistos kelios cigarų linijos, tokios, kaip „Davidoff Winston Churchill“,  „Hoyo De Monterrey Churchill“ ar „Montecristo Churchill Anejados“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *