fbpx
Bendravimas tampa prabangos preke

Milijardieriai, kurie prarado viską

Tai pats elitiškiausias klubas pasaulyje į kurį patekti sunku, tačiau iš kurio iškristi labai lengva. Milijardieriai, kurie prarado visą savo turtą. Kaip bebūtų keistą, bet tokių istorijų yra nemažai. Jūsų dėmesiui pateiksime kelias iš jų.

Allen Stanford

Allenas Stanfordas labai mėgo pasigirti savo privačiais lėktuvais, jachtomis, ir 2,2 mlrd. JAV dolerių sąskaita. Finansuotojas ir profesionalaus sporto rėmėjas nuskambėjo 2009 m., kai paaiškėjo, kad jo turtas buvo nelegaliai įgytas per 2-trą stambiausią pasaulyje Ponzi schemą. Šiandien šis buvęs verslininkas kišenėje neturi nei cento ir atlieka 100 metų bausmę už grotų. 

Bernard Madoff

Bernardas Madoffas susikrovė milijardus pristatydamas save aukšto lygio finansų patarėju. Beveik dvidešimt metų savo investicinės firmos „Bernard L. Madoff Investment Securities“ pagalba, jis valdė įvairius finansinius fondus. Tačiau 2009 m. jam buvo pareikšti kaltinimai sukuriant finansinę „Ponzi“ piramidę dėl kurios investuotojai prarado maždaug 65 milijardus dolerių. Bernardas Madoffas buvo pripažintas kaltu ir šiuo metu atlieka 150 metų bausmę.

Eike Batista

2012 m. jis buvo turtingiausias Brazilijos ir septintas pasaulyje žmogus, jo turtas buvo vertinamas 30 mlrd. dolerių. Eike Batista savo imperiją sukūrė prekiaudamas gamtiniais Brazilijos resursais. Tačiau per kitus porą metų jis prarado viską. Vien 2013 m. dėl nesėkmingų investicijų buvo „sudeginta“ daugiau nei 19 mlrd. dolerių.

Bjorgolfur Gudmundsson

Buvęs futbolo žaidėjas Bjorgolfuras Gudmundssonas savo pinigus investavo protingai. Dar žaisdamas jis susidomėjo gėrimų industrija, kuri pavertė jį milijardieriumi. Jo turtas buvo vertinamas 3,5 mlrd. JAV dolerių. Tai leido jam įsigyti Anglijos futbolo klubą „West Ham United“ ir investicinį Islandijos banką „Landsbanki“.

Tačiau 2008 m. finansų krizė sudavė skaudžiausią smūgį Islandijai. Bankrutavus „Landsbanki“ bankui ir prasidėjus bylinėjimams teismuose, Bjorgolfuras Gudmundssonas buvo priverstas paskelbti apie savo bankrotą. 

Vijay Mallya

Indijos milijardierius, kuriam 1,5 mlrd. dolerių sukrovė prekyba alkoholiu. Taip pat jis buvo „Kingfisher Airlines“ avialinijų savininkas. Tačiau aviacijos verslas jam neatnešė tokios sėkmės, kaip prekyba alkoholiniais gėrimais.  Skolos bankams greitai viršijo 1 mlrd. JAV dolerių. Siekdamas išvengti skolų gražinimo, jis pabėgo iš Indijos.

Sean Quinn

Seanas Quinnas ilgus metus buvo laikomas turtingiausiu Airijos viengungiu. Jis investuodavo į įvairiausius verslus ar tai būtų plastiko gamyba, ar penkių žvaigždučių viešbutis. 2008 m. jis investavo beveik visą savo turtą, 2.8 mlrd., į banką. Tačiau paaiškėjo, kad bankas manipuliavo prekyba finansinėse rinkose ir jo veikla buvo sustabdyta. Seanas Quinnas prarado didžiąją dalį savo lėšų ir buvo pasodintas į kalėjimą 9-iems mėnesiams.

Elizabeth Holmes

Savo istorijos pradžioje Elizabeth Holmes sukūrė sensaciją. Jos valdoma įmonė „Theranos“ skelbėsi padariusi revoliucingą atradimą medicinos srityje. 19-metė amerikietė greitai tapo turtingiausia moterimi JAV, kurios turtas buvo vertinamas daugiau nei 4 mlrd. JAV dolerių. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad jos atradimas turi nemažai skylių, o dalis tyrimų buvo klastojami. Neilgai trukus „Theranos“ paskelbė bankrotą, o Elizabeth Holmes turto vertė nukrito iki 0.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *