fbpx

Verslo istorijos

Michaelis Jordanas – turtingiausias pasaulyje krepšininkas, kurio turto vertė siekia 2 mlrd. JAV dolerių

Buvusi NBA krepšinio superžvaigždė Michaelis Jordanas (56 m.) yra laikomas ne tik vienu geriausiu JAV krepšinio lygos žaidėju, bet ir vienu sėkmingiausiu verslininku baigusiu sportinę karjerą. Per visą savo krepšininko karjerą Jordanas uždirbo mažiau nei 100 mln. JAV dolerių, iš kurių 63 mln. per paskutinius porą metų. Šiandien jo turtas yra vertinamas 1,9 mlrd. JAV dolerių. 

Net ir baigęs savo sportinę karjerą 2003 m., Jordanas uždirba daugiau pinigų nei Jamesas LeBronas, Stephenas Curry, Kevinas Durantas ar koks kitas sportinę karjerą tebetęsiantis sportininkas. Remiantis 2018 m. „Forbes“ žurnalu, Michaelis Jordanas buvo 455 turtingiausias JAV pilietis. Taip pat jis yra turtingiausias pasaulyje buvęs sportininkas.

Jo sėkmės pagrindu tapo dar 2010 m. už 175 mln. JAV dolerių įsigytas „Charlotte Hornets“ krepšinio klubas, kurio vertė per paskutinius metus šoktelėjo iki 1 milijardo dolerių. Šiandien Michaelis valdo 90 proc. šio krepšinio klubo akcijų paketą.  Kitu sėkmės šaltinių tapo sėkmingas bendradarbiavimas su sportinę aprangą gaminančia bendrove „Nike“, sukuriant sportinių batelių prekės ženklą „Jordan“. Už šį bendradarbiavimą Michaelis Jordanas kasmet gauna 100 mln. JAV dolerių pajamų. Palyginimui LeBronas už savo sportininko karjerą, už reklamą ir kitą veiklą per metus sugeneruoja tik 90 mln. JAV dolerių.

„Nike“ įkūrėjas Philas Knightas teigia, kad 1984 m. už 250.000 JAV dolerių pasirašytas susitarimas su NBA krepšininku buvo geriausia jo investicija. Šiandien vien „Jordan“ prekės ženklo apyvarta kasmet siekia daugiau nei 3 mlrd. JAV dolerių. Michaelis Jordanas norėjo bendradarbiauti ir su „Adidas“, bet pastarieji atsisakė, nes mieliau rinkosi žaidėjus, kurių ūgis buvo virš 2 metrų. Greičiausiai šiandien šis vokiečių gamintojas gailisi dėl savo išrankumo.

Michaelis Jordanas bendradarbiavo ir su kitais prekės ženklais. Beveik 30 metų jis buvo sportinės aprangos gamintojo „Hanes“ reklamos veidu. Tačiau jis buvo ir pakankamai išrankus, nes norėdavo sukurti savo paties vardo prekės ženklus. Todėl, kai garsus pupelių gamintojas „Beanee Weenees“ pasiūlė jam bendradarbiavimo susitarimą, Jordanas jo atsisakė. Motyvuodamas, kad sunkiai save įsivaizduoja reklamuojant „Beanee Weenees“ pupeles. Tuo metu jis uždirbdavo vos 5 mln. dolerių.

Michaelis Jordanas taip pat valdo keletą restoranų. Yra „Nissan“ automobilių gamintojo atstovas Šiaurės Karolinoje. Yra investavęs į kelias startuolių bendrovės. Planuojama, kad šiais metais bus atidarytas jo nuosavas golfo klubas, kadangi yra karštas šio sporto gerbėjas.  

Jis skraido privačiu lėktuvu, kuris yra pažymėtas jo sportinių marškinėlių 23 numeriu. Turi didėlį automobilių parką. Po to, kai pasirašė pirmąjį 10 mln. dolerių kontraktą su „Chicago Bulls“, Jordanas įsigijo kelis „Mercedes“ ir „Pontiac“ klasės automobilius sau ir savo šeimos nariams. Iš viso septynis automobilius.

2012 m. už 13 mln. JAV dolerių pasistatė svajonių namą Floridoje. Šarlotėje valdo 2,8 mln. dolerių vertės namą su puikiais vaizdais į ežerą. Tačiau nesėkmingai bando parduoti nekilnojamą turtą Čikagoje, kurį įsigijo už 29 milijonus. Praėjus septyneriems metams dabar jis parduodamas vos už 14,9 milijono JAV dolerių. Name iki šiol dirba aptarnaujantis personalas, o nuo pardavimo paskelbimo dienos nekilnojamo turto mokesčių buvo sumokėta 680 tūkst. JAV dolerių.

Michaelis Jordanas taip pat yra didelis cigarų gerbėjas. Kaip pats teigia, per dieną surūko bent šešis cigarus. Mėgstamiausia cigarų rūšis kubietiškos Partagás Lusitania.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *