fbpx

Verslo istorijos

Kaip „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas tapo turtingiausiu pasaulio žmogumi

Kai 1994 m. Jeffas Bezosas savo tėvams pranešė, jog meta pelningą Volstryto verslą ir užsiims knygų pardavimais internete, jie liko šokiruoti. Šiandien „Amazon“ yra viena pelningiausių korporacijų pasaulyje, o jos savininkas tapo pirmuoju pasaulyje žmogumi, kurio turtas vertinamas 100 mlrd. JAV dolerių.

Amazon pradžia

Tiesa, toks jis buvo iki skyrybų. Šiandien dalis jo turto atiteko buvusiai žmonai, kuri tuoj pat tapo pačia turtingiausia pasaulio moterimi, valdančia per 40 mlrd. JAV dolerių aktyvų. Tačiau būtent ji aktyviai rėmė tuometinį savo vyrą, plėtojant „Amazon“ verslą. Susitarė dėl pirmos „Amazon“ siuntinių siuntos, tvarkė įmonės finansus.

Kai 1997 m. „Amazon“ debiutavo biržoje, Bezosas rimtai svarstė apie strategines partnerystes su tokiomis kompanijomis, kaip „Yahoo“ ar „America Online“. Tačiau šiandien jos išnyko istorijos dulkėse, o „Amazon“ akcijų vertė išaugo 102.000 procentus.

Per pastaruosius dvidešimt metų bendrovės verslas išsiplėtė nuo knygų iki įvairiausių prekių asortimento. Tačiau, tai nėra vienintelė verslo šaka, kuri Jeffui Bezosui sunešė milijardus. „Amazon Web Services“, kuri užsiima įvairiais IT sprendimais, praėjusiais metais buvo verta 15 mlrd. eurų.

Sėkmingos investijos – Google ir media

2009 m., Bezosas už 1 mlrd. eurų įsigijo internetinę batų parduotuvę „Zappo“, 2017 m. už 10 mlrd. eurų įsigijo „Whole Foods“ prekybos tinklą. Šis pirkinys leido „Amazon“ užimti 18 proc. JAV internetinės maisto prekybos dalį.

Bezosas yra investavęs ir į „Google“. 1998 m. padaryta 1 mln. JAV dolerių investicija šiandien jį padarytų milijardieriumi net be „Amazon“ verslo. Tačiau vienas reikšmingiausių jo pirkinių yra už 250 mln. JAV dolerių įsigytas „The Washington Post“ laikraštis. Per šešerius metus laikraštis įsitvirtino internetinės žiniasklaidos rinkoje, o jo auditorija išaugo kelis kartus.

Jeffas Bezosas yra vienas stambiausių žemvaldžių, jam ir jo šeimai priklauso bent penki prabangūs nekilnojami turto statiniai įvairiose JAV vietose. Verslo kelionėms jis naudojasi ir asmeniniu 60 mln. eurų kainuojančiu reaktyviniu lėktuvu „Gulfstream G650ER“. Tiesa, Jeffas Bezosas pastebėtas vairuojantis ir 2013 m. laidos „Honda Accord“, o ne kokį kitą prabangų Premium klasės automobilį.  

Jeffas Bezosas nėra atsidavęs filantropijai, kaip kad Billas Gates ar Warrenas Buffettas, kurie didžiąją dalį savo turto skyrė labdarai. Net jo buvusi žmona pusė savo turto skyrė labdarai. Pats jis mieliau remia kitas veiklas, kurios nėra plačiai reklamuojamos. Tačiau manoma, kad didžiąją dalį savo palikimo jis paskyrė kosmoso tyrinėjimams. Todėl nemažai investuoja į nuosavą kosmoso tyrinėjimo bendrovę „Blue Origin“. Bendrovė, atlikusi kelis sėkmingus raketinius bandymus, šiuo metu kurią naują sistemą, kuri planuoja konkuruoti su Elono Musko „Space X“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *