fbpx

Technologijos

Sony kuria vienus geriausių mobiliuosius telefonus, tačiau pardavimai neauga

Prieš kelerius metus „Sony“ gaminami mobilieji telefonai buvo laikomi vienais geriausių savo klasėje, tačiau šiandien šio gamintojo dalis mobiliųjų telefonų rinkoje siekia vos 1 procentą.

Jei pažvelgsime į technines specifikacijas, ten rasime viską, kas turėtų patraukti vartotojų akį. Techniškai modernus, įdiegti naujausi sprendimai ir naujausia programinė įranga. Priedo, jų kaina yra daugiau nei liberali, jei palyginsime su konkurentais iš „Apple“ ar „Samsung“. Tačiau vartotojų dėmesio šis gamintojas vis tiek nesusilaukia.

Štai ir naujausias jų gaminys „Xperia 5 II“ – ne išimtis: kameros sprendimus paskolino „Sony Alpha“ profesionalus fotoaparatas, 6,1 colio įstrižainės OLED ekranas imituoja „Bravia“ televizorius. Nuotraukas fiksuoti padės trijų objektyvų kamera, kuri ne tik detaliai įamžina įprastą vaizdą, bet ir leidžia išplėsti matymo kampą. Visa tai padaryti padeda tiksli ir laiko patikrinta „Zeiss“ optika. O 4K raiška vaizdą galima žiūrėti per 21:9 ekraną, kuris yra optimaliausias video filmams žiūrėti.  

Priedo, „Sony“ išliko vienas iš nedaugelių gamintojų, kuris dar kažką bando pasiūlyti rinkai, sukurti kažką apčiuopiamai naujo, nei tik padidinti vidinę atmintį ar vaizdo kameros dioptrijų skaičių. Mobilių telefonų rinkoje „Sony“ visada ieškojo savo ypatingojo kelio. Ne tokio kaip kiti. Todėl jie išliko ištikimi sau ir kurdami telefono dizainą nepradėjo žaisti su nugarėlės spalvomis, bandydami atvaizduoti visas vaivorykštės spalvas.

Naująjį „Xperia 5 II“ sunku būtų pavadinti kompaktišku, bet lyginant su konkurentais, jis išliko siauresnis, nes bendra jo forma dėl 21:9 ekrano raiškos tampa labiau ištempta. Sunku pasakyti, kad 21:9 yra idealus variantas, tačiau žiūrėti video filmus, naršyti Instagrame su juo daug patogiau. „Sony Xperia 5 II“ gali pasigirti „360 Reality Audio“ itin tikroviška garso atkūrimo technologija, o kartu su „Dolby Atmos“ sprendimais, jūs nepastebimai panirsite į skambesių pasaulį.

„Xperia 5 II“ savo kameros sprendimus skolinasi iš profesionalių „Sony Alpha“ aparatų, todėl gali pasigirti itin tiksliu fokusavimu ir idealiu išlaikymu. „Zeiss“ lęšiai lemia puikų nuotraukos kontrastą ir detalumą, o išmanūs algoritmai padeda fiksuojant portretus ir judančius objektus. Nepaslaptis, kad „Sony“ gamina optiką daugeliui telefonų gamintojų, tačiau jos pačios mobilūs telefonai negali pasigirti dideliais pasiekimais ir dažniau laikomi fotografijos autsaideriais.

Problema tame, kad nors jų optika yra tikrai profesionali, tačiau „Sony“ pernelyg daug tiksisi iš savo vartotojų. Automatinės funkcijos nėra optimizuotos, „Sony“ mano, kad vartotojai patys puls konfigūruoti telefonų kamerų nustatymus, bandys adaptuoti prietaisą savo poreikiams.

Tačiau ar tikrai šiuolaikinis mobilaus telefono naudotojas norės kapstyti po begalinius „Sony“ fotokameros nustatymus? Vargiai. Panašiai yra ir su video filmavimo galimybėmis, norint išgauti tikrai gerą vaizdą, neužtenka tiesiog įjungti įrašymo mygtuką. Reikia skirti laiko žaidimams su nustatymais.

Galbūt čia ir slypi „Sony“ bėda, kad jie mano, jog jų vartotojas bus technologiškai išprusęs ir norės gaišti laiką krapštydamasis po įrenginio nustatymus bei žaisdamas su begale funkcijų. Kai pastarasis nori tiesiog įsijungti ir naudotis. Ir jei „Sony“ to nesupranta, tai kiti gamintojai šią paprastą taisyklę jau seniai perprato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *