fbpx

Technika

„Juodasis perlas“ – tristiebė juodo perlamutro jachta

„Juodasis perlas“ pavadinimas daug kam girdėtas iš žymios „Holivudo“ kino epopėjos „Karibų piratai“, kuriame plaukiojo juodomis burėmis padabintas juodas laivas šiuo pavadinimu. Tačiau ne daug kas žino, kad nuo 2018 m. vandenynus skrodžia analogiška juoda jachta pavadinimu „Juodasis perlas“.

Kai 2016 m. Nyderlandų privačios laivų statytojos „Oceanco“ dizaineriai ėmėsi savo kompiuteriuose projektuoti naują laivą, tai nebuvo projektas nuo nulio. Įkvėpimo jie sėmėsi ne tik iš „Holivudo“, tačiau ir 2008 m. į vandenyną nuleistos tristiebės jachtos „Maltos sakalas“. Kurią sukūrė jau Turkijos laivų statytojai.

„Maltos sakalas“ savo laiku buvo didžiausias laivas, kuris plaukė varomas ne tik variklio galia, bet ir panaudodamas savo baltas bures, kurios veikė panaudojus „DynaRig“ technologiją. Ši technologija numatė, kad burės buvo pilnai įtraukiamos į laivo korpusą, o išskleistos nepalikdavo tarpų tarp burių, kas leisdavo sukurti vientisą burę. Ši technologija leido laivui plaukti nenaudojant jo pagrindinio variklio, o tai reiškia, kad kuro sudeginama buvo mažiau.

Jei „Maltos sakalo“ išskirtinis bruožas buvo trys balti burių stiebai, tai „Juodasis perlas“ buvo ne tik 20 metrų ilgesnis ir didesnis laivas, bet ir jo burės buvo juodos. Kas greičiausiai ir įkvėpė šio laivo pavadinimą.

Teigiama, kad dėl savo pažangių technologijų, kurios apjungia vėjo ir saulės energijos panaudojimą, laivui tereikia vos 20 litrų kuro Atlanto vandenynui perplaukti.

107 m. ilgio jachtoje gali gyventi 12 keleivių, jiems skirtos 5 kabinos. Laive taip pat ir visi tokios klasės jachtai privalomi papildomi atributai, kaip džiakuzi, baseinas, kino teatro salė. Deja, bet internete beveik nėra nuotraukų, kaip atrodo jachtos interjeras. Žinoma, kad šiai dienai šis laivas priklauso vienam Rusijos oligarchui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *