fbpx

Technika

Ferrari planuoja „atgaivinti“ legendinį F40

„Ferrari F40“ yra bene vienas labiausiai atpažįstamų „Ferrari“ modeliu, kartu turintis ir bene įspūdingiausią istoriją. Nes visa jo istorija turi kažką pabrėžiančio, kažką pažyminčio, kažką pirmaujančio.

„F40“ buvo sukurtas paminėti „Ferrari“ 40-mečio ribą, todėl nenuostabu, kad ir pats automobilio pavadinimas žymi šį įvykį: F – „Ferrari“ trumpinys ir „40“ – gimtadienio jubiliejus.

Tai buvo paskutinis modelis, kuris buvo kuriamas dar esant gyvam Enzo Ferrari. Tai buvo pirmasis nesportinis lengvasis automobilis, kuris sugebėjo viršyti 320 km/h greitį.

Nuo 1987 iki 1992 metų buvo pagaminta 1315 „F40“ modelių.

Ir dabar pasirodė žinutės, kad „Ferrari“ dirba ties modeliu „SP42“, kuris iš esmės yra „F40“ reinkarnacija. Kol kas nėra daug detalių, kada turi pasirodyti šis modelis. Žinoma tik tiek, kad bus pagamintas tik vienetinis modelis, kuris bus įkvėptas „F40“ dizaino.

Tačiau jei „F40“ variklis buvo 2.9 litrų V8, kuris savo laikais galėjo išvystyti 479 arklių galią, tai į naują automobilį planuojama įstatyti 3,9 V8 galintį pasiekti jau 720 arklio galias.   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *