fbpx

Technika

„Aqua“ pirmoji pasaulyje vandenilio kuru varoma superjachta

Nyderlandų superjachtų gamintoja „Sinot“ Monako jachtų parodoje pristatė savo ateities superjachtos konceptą – beveik 111 metrų ilgio ateities laivą „Aqua“. Šios jachtos išskirtinumas jos variklis, kuris bus varomas išskirtinai vandenilio kuru. Gamintojas teigia, kad ši futuristinio dizaino jachta, mažas technikos stebuklas, kuri savyje apjungia aistrą kelionėms, poilsiui ir ekologijai, bus netolimos laivininkystės ateitis.

Jachtų savininkai žino, jog kuro sąnaudos sudaro pusę laivo išlaikymo sąnaudų. Todėl „Sinot“ savo kelionėms siūlo naudoti ekologiškiausią kurą – vandenį. „Aqua“ variklio širdis bus dviejų 28 tonų vakuuminiu būdu uždaromo skysto vandenilio rezervuarai, laikomų -200 laipsnių pagal Celsijų. Tai bus pirmasis pasaulyje laivas varomas šia energija, o šios energijos turėtų pakakti nuplaukti 7000 km.

Olandams prireikė 5 mėnesių, kol sukūrė ne tik į akį krentanti laivo dizainą, bet ir apgalvojo visas vidaus interjero detales. Esminis dizaino akcentas – japoniškas minimalizmas ir praktiškumas. Taip vandenilio rezervuarai nėra patalpinti kažkur tamsioje patalpoje laivagalyje, o yra interjero dalis. Lipant pagrindiniais laiptais prieš keleivius atsivers stiklo pertvara, kurioje matysis užšaldyto vandens bakai. 

„Aqua“ kuriamas kaip ilgalaikio poilsio laivas, kuris jo savininkams leis pamiršti miesto triukšmą bei rūpesčius. Ir mėgautis ramiais saulėlydžiais šalia kurios nors Ramiajame vandenyne išsibarsčiusios salos. Tačiau tai nereiškia, kad būsite atitolę ir nuo verslo pasaulio pulso. Laive bus įrengtas pilnai veikiantis darbo kambarys, o ir pats laivas yra multifunkcinis.

Tačiau pirmiausia „Aqua“ skirta ne darbui, bet poilsiui. 5 denių jachta gali priimti 14 svečių, kurių apgyvendinimu rūpinsis 30 žmonių įgula. Laive įrengtas baseinas, kuris kaskadomis tekės iš viršutinio denio link apatinio, sukurdamas krentančio krioklio efektą. Laive galima rasti sporto, hidromasažo kambarius, jogos studiją.

Japoniško minimalizmo alsuojančios gyvenamosios patalpos tarsi sako, jog šis laivas skirtas žmonėms, kuriems retkarčiais reikia atgauti jėgas po intensyvios darbo savaitės. Tiesiog oazė vandenyje, leidžianti porai dienų pamiršti apie dienos rūpesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *