fbpx

Stilius

Vyriško švarko apatinės sagos paslaptis – iš kur ji kilo?

Vyriško stiliaus mados pasaulyje egzistuoja viena taisyklė, kuri nesikeičia jau kelis šimtmečius. Tai vyriško švarko ar liemenės paskutinės sagos taisyklė. Jei apie švarką su trimis sagomis sakome „retkarčiais, visada, niekada“, tai dviejų sagų švarko apatinė saga niekados nėra segama. Tai auksinė taisyklė, kuri šiandien yra pripažintu stiliaus standartu. Tačiau iš kur ji atsirado?

Kam reikalinga saga, jei jos negali segti? Šis klausimas glumina ne vieną, kai užsivilkus švarką ar liemenę bandoma užsegti visas sagas, bet kažkas ima ir taukšteli per nagus sakydami, kad „negalima“. Teorijų yra keletas, bet labiausiai paplitusi veda į 19-to amžiaus Britaniją. Teigiama, kad pirmasis apatinės sagos taisyklę įvedė Jungtinės Karalystės karalius Eduardas VII.

Tuo laikotarpiu švarkai tik tik įėjo į madą, o skaniai pavalgyti mėgęs karalius pastebėjo, kad pilnai užsegtas švarkas netinkamai guli ir varžo judesius. Todėl palikdavo apatinę sagą prasektą, kad švarkas per daug nespaustų. Solidarizuodamiesi su monarchu šios taisyklės ėmėsi laikytis ir dvarininkija, vėliau ir visoje šalyje bei išplito po pasaulį.

Yra ir kita teorija, kuri siejasi ne tik su apvalainu karaliaus pilvu. Ši teorija teigia, kad Eduardas VII sąmoningai prasekdavo apatinę sagą, nes taip buvo patogiau jodinėjant arkliu, kadangi rūbas nevaržydavo judesių. Tokiu būdu tradiciniai švarkai palaipsniui išstūmė jodinėjimo švarkelius. Tiesa tai ar tik graži legenda, bet šiandien vyras niekados nesega paskutinės švarko sagos. Šios taisyklės siūlome laikytis ir Jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *