fbpx

Stilius

Vyriški „bespoke“ Lietuvoje žengia dar tik pirmus žingsnius

„Bespoke“ iš anglų kalbos išvertus reiškia „unikalus“. „Bespoke“ kurti rūbai yra vienetiniai ir kurti išskirtinai tik jums. Tačiau mados ir stiliaus pasaulyje šis žodis turi platesnę reikšmę, apimančią plačią vyriško stiliaus industriją.

Mano geras prietelis kartą man pasiskundė, kad neranda kur galėtų Lietuvoje įsigyti kostiumą pagal savo figūrą.  Ir nors atrodytų, kad Lietuvoje yra nemažai prekybos vietų, kur galima įsigyti geros kokybės kostiumą, tikrovėje viskas tampa daug sudėtingiau, jei pradedame gilintis į detales.

Ir tikrai, o kaip pas mus yra su vyrams skirtais butikais? Vaikštant Londono, Paryžiaus, Briuselio ar Milano gatvėmis galima rasti ne vieną tik vyrams skirtą specializuotą butikėlį, kuriame rasite visko ko širdis geidžia: nuo kostiumo iki batų. Ar grynai siauros specializacijos bet jau kelis dešimtmečius veikiančias parduotuvėlės, kuriose gaminami rankų darbo batai ar siuvami individualūs kostiumai.

Jei barberių salonų Lietuvoje atsidarė nemažai, tai su individualiais ir tik vyrams skirtais aksesuarais padėtis kiek sudėtingesnė. Jų yra, tiksliau sakant, jie tik žengia pirmus žingsnius.

Ieškote vyriško kostiumo sau?

Vyrams siuvančių kostiumus meistrų yra vienetai. Dalis jų save dar tik atranda šioje srityje, kita dalis kol kas nedrąsiai reklamuojasi socialiniuose tinkluose. Vienas žymesnių „bespoke“ meistru Lietuvoje Andrius Sergejenko, kuris pats siuvimo meistrystės tradicijų mokėsi pas Vincentą Zelionką, kuris siuvo kostiumus Lietuvos valstybės vadovams, politikams, verslininkams ir sportininkams.

A. Sergejenko baigė mokslus profesoriaus Andrew Ramroop įkurtoje „Savile Row“ akademijoje Londone ir šiuo metu siuva kostiumus pagal individualius užsakymus. Pasižiūrėjus į jo kataloge esančius modelius galima pastebėti medžiagų ir stiliaus įvairovę, kas parodo, kad kostiumų autorius neprisiriša tik prie vieno, saugaus ir tradicinio stiliaus. Tokio kostiumo vidutinė kaina gali kilti nuo 1000 eurų, tai nėra ypatingai daug atsižvelgiant, kad viskas nuo pradžios iki pabaigos bus atliekama rankomis.

Ieškantiems tarpinio varianto, visada siūlau užeiti į „Suitsupply“. Tai bene geriausia vieta ieškantiems kostiumų įvairovės už patrauklią kainą. Šiais laikais, kai masinio vartojimo vyrų industrijoje įsivyrauja „slim“ mada ir siaurinti modeliai, dėl kurių vyrai atrodo lyg bandytų save sutalpinti į mokyklinuko uniformą. „Suitsupply“ išlieka klasikinio dizaino ir medžiagų įvairovės oaze.

Ir jei neradote sau tinkamo paruošto modelio – ne bėda. Vietiniai konsultantai jums pasiūlys plačią paletę medžiagų ir kostiumų variantų, pagal kuriuos bus pagamintas jūsų figūrą atitinkantis modelis. Ir tokio kostiumo kaina, priklausomai nuo medžiagų, gali svyruoti iki 1000 eurų.  Kitas „Suitsupply“ privalumas, kad čia galite pasisiūti ne tik kostiumą, bet ir marškinius. Taigi drąsiai susikomplektuosite pilną komplektą, nes šalimais ir platus kaklaraiščių pasirinkimas bei kitų privalomų vyriškų aksesuarų asortimentas.

Seva The Gentleman“ prekės ženklas Lietuvoje buvo labiau žinomas dėl savo britiškų rankų darbo batų. Tačiau palaipsniui jie plečia savo paslaugų asortimentą ir šiandien yra vieno garsiausių ir prabangiausių vyriškų audinių ir kostiumų gamintojo „SCABAL“ kostiumų siuvimo (tailoring partner) atstovai Lietuvoje. Čia pat galite užsisakyti ne tik kostiumus, bet ir to paties audinių gamintojo marškinius pagamintų iš medvilnės, lino, šilko ir kašmyro mišinių.

Negaliu nepaminėti dar vieno gamintojo, tai nėra tikrasis „bespoke“, labiau dar viena alternatyva ieškantiems kokybiškų vyriškų kostiumų. Tai būtų „LOOIS“ prekinis ženklas, kurio kolekcijoje galima rasti plačią modelių ir jų atspalvių įvairovę bei stilistų ir siuvėjų būrį, kurie reikalui esant pasiruošę pakoreguoti pagal jūsų figūrą ir pageidavimus. Tiesa negaliu ir strėlių nepaleisti jų pusėn, nes jie vis labiau pasiduoda masinio vartojimo madai, todėl daugumą jų modelių šiai dienai yra trumpinti.

Turite kostiumą, o kaip dėl marškinių?

Dar vienas įdomus projektas yra „Vilkma“ prekės ženklas. Nors jie teigia, kad savo veiklą vykdo dar nuo 1967 m., šiandien jie mūsų akį traukia dėl „Vilkma Bespoke“ – vieta, kur kiekvienam klientui skiriamas individualus laikas, kurio metu, suteikiamas maksimalus komfortas bei konfidencialumas, ir, be abejonės, yra pateisinami kliento lūkesčiai ir norai. Ir tie lūkesčiai tikrai išsipildo. Naudojamos audinių medžiagos iš ties yra aukštos kokybės.

Vilkma Bespoke“ siūlo daugiau nei 1500 skirtingų faktūrų, raštų ir spalvų audinių, gabenamų tiesiai iš Italijos.  „Twill“, „Oxford“, „Poplin“, Egiptietiškos medvilnės, nesiglamžantys marškiniai, tai ką galite rasti čia. O jau vietiniai meistrai pasirūpins viskuo kitkuo. Skubantiems ir nenorintiems gaišti laiko laukiant, kol pas jus atkeliaus jūsų marškiniai, „Vilkma“ siūlo išsirinkti jau pagamintus marškinius savo elektroninėje parduotuvėje.

Koks vyras be batų

Lietuvoje dar nėra grynai vyrams besispecializuojančių batų kūrėjų. Tokiais pavyzdžiais galėtų būti „Batų namai“ butikas, kurie nuo 1996 m. kuria išskirtinio dizaino, rankų darbo batus. Tiesa, jų dizainas yra kiek ekstravagantiškas ir klasikinio skonio gerbėjams gali ne visada įtikti. Tačiau mėgstantiems išskirtinumą – čia verta apsilankyti.

Jau minėti „Seva The Gentleman“ puiki stotelė ieškantiems išskirtinių ir aukštos kokybės rankų darbo batų. Ne, šis prekės gamintojas pats jų nesiuva, tačiau atstovauja gilias britiškas batų gamybos tradicijas puoselėjančius „Loake“ atstovai Lietuvoje.

Vaikštant Užupio gatvelėmis nepamirškite užeiti į „OXFORD“ – rankų darbo vyriškos avalynės namus, kuriuose teikiamos profesionalios specialistų konsultacijos. „OXFORD“ salone rasite platų avalynės dydžių pasirinkimą (be to daromi spec. užsakymai Jūsų pageidaujamiems modeliams). Čia prekiaujama angliškos rankų darbo avalynės gamintojo „Cheaney&Son’s“ batais. Stilingais itališkais „Alexander Hotto“, „Lancio“, ispaniškais „Berwick 1707“ batais.

Tai tik kelios vietos, kurias kiekvienas mada ir stiliumi besidomintis vyras turėtų įsidėmėti. Taip, jų nėra daug, bet iš kitos pusės, malonu žinoti, kad jų sąrašas plečiasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *