fbpx

Stilius

Vostok Europe laikrodžiai – lietuviškas gamintojas slepiantis savo šaknis

Kai kalbame apie laikrodžius pirmosios mums kylančios asociacijos yra šveicariški laikrodžiai, japoniški laikrodžiai, kurie vienu metu vos „neprarijo“ visos šveicariškų laikrodžių industrijos ar net naujo kelio ieškantys vokiški laikrodžiai. Ir net kinietiški laikrodžiai, ne, čia neturima omenyje pigios „AliExpress“ produkcijos, o kalbama apie gamintojus, kurie turi užsitarnavę savo vardą. Tačiau „laikrodžiai“ ir „Lietuva“ niekada nekėlė jokių asociacijų. Iki dabar. 

Jei kalbėtume apie gamybinę bendrovę, kuriančią pažangius sprendimus ir investuojančia į naujoves, viena jų būtų „Vostok Europe“ laikrodžių gamintojas. Kurie ne tik gamina pažangius bei modernius laikrodžius, galinčius atlaikyti ekstremaliausias sąlygas, bet ir sėkmingai eksportuoja savo gaminius į visą pasaulį. Tuo garsindami Lietuvos vardą. 

„Vostok Europe“ laikrodžių istorija

„Vostok Europe“ laikrodžių istorija prasideda 2003 m., stimulą geram startui davė bendras projektas su garsia Rusijos Čistopolio laikrodžių gamykla „Vostok“, kurios šiandien jau nebėra. Tačiau bendra veikla padėjo gerus pamatus sukurti vienus moderniausių klasinius ir išskirtinės serijos sportinius laikrodžius. 

Dabartinėje Lietuvoje gali kiek stebinti pasirinkta šio gamintojo pozicionavimo koncepcija, sukurtos istorijos kelias. Visų „Vostok Europe“ laikrodžių pavadinimai yra susiję su Sovietų Sąjungos techniniais pasiekimais. Vienas vadinasi „Lunochod“ – kaip Mėnulį pasiekęs automobiliukas. Kitas – N1, kaip sovietų raketa, turėjusi skraidinti žmones į Mėnulį. Tradiciniai laikrodžiai pavadinti „Gaz-14“ – tai oficialus sovietų limuzino „Čaika“ vardas.

Ir čia nereikėtų ieškoti kažkokios ideologijos, Sovietų Sąjungos vardas užsienio vartotojui daug labiau žinomas ir atpažįstamas nei Lietuvos. O kur dar praeities mitologija apie slaptas technologijas ir skrydžius į kosmosą. Tai leido „Vostok Europe“ išsiskirti. Bet kartu leidžia sukurti ir naują legendą labiau siejama su Lietuva. 

„Made in Lithuania“?

Ir negalima sakyti, kad sąryšio su Lietuva čia nėra. Laikrodžių gamintojo ambasadoriais tapo tokie didūs žmonės kaip akrobatinio skraidymo pilotas Jurgis Kairys, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir galiūnas Žydrūnas Savickas. Kas gali geriau reklamuoti mūsų šalį nei sporto pasaulyje žinomi veidai?

Žvelgiant į naujas kolekcijas negalima nepastebėti, jog gamintojas, kuo toliau, tuo labiau didesnį dėmesį skiria būtent sportinio dizaino laikrodžiams. Masyvaus dizaino (vidutiniškai 44mm skersmens), pakankamai dideli laikrodžiai kuriami, kad atlaikytų įvairias ekstremalias sąlygas. 

Tačiau nepaisant „Vostok Europe“ išskirtinumo, šiek laikrodžiai yra individualistams. Stambūs gabaritai gali įtikti ne kiekvienam. Klausimų kelia ir grūdintas mineralinis stiklas, kai norėtųsi laikrodžiuose, kurių kaina siekia virš 500 eurų, matyti safyrinį stiklą. 

Tačiau labiausiai norėtųsi matyti užrašą „Made in Lithuania“. Nepaisant eilės garsių Lietuvos sportininkų ir teiginių, jog tai Lietuvoje gaminamas laikrodis, pats jis apie tai nieko nesako. Toliau išlaikydamas savo anonimiškumą ir tam tikrą nostalgiją sovietinei praeičiai. O gal šiandien, kai „Vostok Europe“ jau užsitvirtino savo vardą užsienio rinkose, būtų galima nurodyti ir jo kilmės šaknis? Tuo dar labiau reklamuojant mūsų šalį pasaulio akyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *