fbpx

Stilius

Piaget Altiplano Ultimate Concept – ploniausias mechaninis laikrodis pasaulyje

Kai 2018 m. šveicarų laikrodžių gamintojas „Piaget“ pristatė savo ploniausio mechaninio laikrodžio, siekiančio vos 2 mm, „Altiplano Ultimate“ koncepciją, mažai kas tikėjo, jog jis kada nors išvys dienos šviesą. Tokio laikrodžio gamyba visada buvo iššūkis bet kuriam gamintojui.

Tokio laikrodžio korpusas turi būti ypač tvirtas, kad suspaustas tiesiog nelūžtų per pusę. Be korpuso, tvirtumą turi išlaikyti ir stikliukas, kuris kartu turi būti ir ypač tvirtas, ir  ypač plonas, ir atsparus išoriniams įbrėžimams.  Tačiau svarbiausia bet kurio laikrodžio dalis yra jo mechanizmas. Sukuriant tokį mechanizmą, reikia ne tik išlaikyti jo funkcionalumą  ir tikslumą, bet turėti ant tiek plonas detales, kad jos gebėtų veikti ir sukti laikrodžio mechanizmą.

Daugelis laikrodžių gamintojų mieliau eksperimentuodavo su laikrodžių dizaino detalėmis, mechanizmo sudėtingumu, neaukodami jo pločio. Plonais laikrodžiais dažniau „žaisdavo“ kvarcinių laikrodžių gamintojai, bent jau tiek, kiek jiems pavykdavo suploninti bateriją.

Tačiau tai nėra neįveikiamas iššūkis „Piaget“, kuris turi ilgą ir turtingą istoriją kuriant ploniausius pasaulyje laikrodžius. 1957 m. jie pristatė „Calibre 9P“ – pirmąjį ploniausią pasaulyje nuo rankos judesio užsivedantį laikrodžio mechanizmą, kurio plotis tebuvo 2 mm. 1960 m. sukurtas vos 2.3 mm pločio  automatinis mechanizmas „Calibre 12P“, kuris buvo įrašytas į Gineso rekordų knygą.

Nuo to laiko „Piaget“ vis stebindavo pasaulį sukurdamas tai vieną, tai kitą ypač ploną laikrodžio mechanizmą. Taip, jie buvo ploni, bet ne tiek, kad patenkintų augančias ambicijas.

O jau 2018 m. jie pristatė tai, kuo žadėjo sudrebinti pasaulinę laikrodžių rinką. „Altiplano Ultimate“ – ploniausias mechaninis laikrodis pasaulyje, jo plotis turėjo siekti vos 2 mm.

Iš štai koncepcija tapo realybe. Daugiau nei 160 detalių, kurių vidutinis plotis siekia vos 0.12 mm, safyro stikliukas, kurio plotis paprastai siekia 1 mm, buvo sumažintas iki 0.2 mm. Ypač atsparus korpusas, kuris kietesnis nei auksas. Siekdamas sutaupyti pločio, „Piaget“ atsisakė laikrodžio karūnėlės, o mechanizmas tapo bendra sudedamoji dalis.

„Piaget“ teigia, kad mechanizmo eigos turi pakakti 40 valandų. O kaina? Taip, kaina yra individuali, kaip teigia gamintojas „Altiplano Ultimate“ gali turėti iki 10 tūkstančių variacijų. Patį laikrodį galima užsisakyti tik tiesiogiai apsilankius gamintojo prekybos vietose. Kalbama, kad kaina gali siekti šešiaženklį skaičių. Tačiau ar 2 mm gali būti galutinė riba „Piaget“?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *