fbpx

Stilius

Patek Philippe Grandmaster Chime – brangiausias pasaulyje laikrodis

1933 m. pasaulį išvydo vienas įstabiausių laikrodininkystės meno kūrinių, kuriam sukurti prireikė 7 metų. O turint omenyje, kad kurti jis buvo pradėtas 1925 metais, tai buvo ir po šiai dienai yra vienas nuostabiausių laikrodžių pasaulyje – „Patek Philippe Henry Graves Supercomplication“.

Kuo ypatingas šis 18 karatų aukso laikrodis, kad juo pradedame savo istoriją? „Patek Philippe Henry Graves Supercomplication“ savo vardą gavo dėka JAV bankininko Henry Graves, kuris 1923 m. „Patek Philippe“ laikrodžių namuose užsisakė sau vienetinį laikrodį. Taip šis modelis ir įėjo į istoriją apjungdamas gamintojo ir jį užsakiusio asmenų vardus.

Tačiau šiame laikrodyje yra kais kas daugiau nei tik jo vardo atsiradimo istorija. Kartu jis įgavo ir kitą pavadinimą „Supercomplication“ – „ypač sudėtingas“. „Patek Philippe Henry Graves Supercomplication“ nėra tik šiaip dar vienas kišeninis laikrodis iš istorijos praeities. Kuo gi šis modelis buvo toks sudėtingas?

920 – tiek detalių sudaro šį rankų darbo šedevrą. 430 varžteliai, 110 ratelių, 120 nuimamų dalių, 70 brangakmenių ir visą tai padengta auksu. Tačiau didžiausias „Patek Philippe Henry Graves Supercomplication“ išskirtinumas nėra detalės ir brangakmeniai iš kurių jis pagamintas, o tai, kokias galimybes jis turi.

Šis laikrodis turi 24 skirtingas funkcijas, o turint omenyje, kada ir kokiomis sąlygomis jis buvo kurtas, kai nebuvo nei kompiuteriu, nei ypač jautrių mikroskopų, tai atrodo neįtikima, kad šis meno dirbinys buvo kurtas tiesiog rankomis. 24 keturias funkcijos, kurios patalpintos į abi laikrodžio puses.  Laikrodis savyje apjungia 12 ir 60 minučių ciferblatus, mėnulio fazes, amžinąjį kalendorių iki 2100 m., žvaigždžių kalendorių, saulėtekio ir saulėlydžio laikus, žadintuvų ir daugelių kitų funkcijų, kurios tada, o ir šiandien vis dar atrodo neįtikėtinos.  

Brangiausi pasaulio laikrodžiai

„Patek Philippe“ turi labai turtingą vienetinių laikrodžių istoriją, kurie netik pasižymi ypač sudėtingais mechanizmais, nepakartojamais dizainais, bet ir į laikrodžių istoriją įėjo, kaip ir patys brangiausi laikrodžiai.

2013 m. „Titanium Patek Philippe Ref. 5004“ buvo parduotas už daugiau nei 3,5 mln. eurų, o jau 2015 m. „Patek Philippe ref. 5016A“ buvo parduotas už 6,7 mln. eurų. Ir tai buvo brangiausiai parduotas rankinis laikrodis tuo metu. Tačiau brangiausio pasaulyje laikrodžio titulas priklausė ne rankiniams laikrodžiams.

Greičiausiai jau numanote apie ką eina kalba. 2014 m. „Sotheby’s“ aukcione Ženevoje, „Patek Philippe Henry Graves Supercomplication“ buvo parduotas už daugiau nei 21 mln. eurų. Tapdamas brangiausiu pasaulyje kišeniniu laikrodžių.

Tai buvo pelnyta duoklė laikrodžių meistrams, kurie 20 amžiaus pirmoje pusėje sugebėjo sukurti tikrą meno ir technikos stebuklą. Tačiau mes gyvename naujų technologijų amžiuje, kurios leidžia kurti naujus rankų darbo ir technologinius stebuklus. Parodančius, kad žmonių kūrybingumui ribų nėra.

Patek Philippe Grandmaster Chime brangiausias laikrodis pasaulyje

2019 m. lapkričio mėnesį „Christie’s“ aukcione „Patek Philippe Grandmaster Chime ref. 6300A“ buvo parduotas už 28 mln. eurų ir taip tapo pačiu brangiausiu laikrodžiu pasaulyje.

Iš pirmo žvilgsnio „Patek Philippe Grandmaster Chime ref. 6300A“ neatrodo kažkuo ypatingas, jo dizainas labai būdingas ir kitiems šio šveicarų gamintojo laikrodžiams. Tačiau tai tik pirmas įspūdis, kuris su laiku tampa apgaulingu. Šis modelis turi savitumą, kuris atsiskleidžia su detalėmis.

O jų jis turi nemažai. Kaip ir „Henry Graves Supercomplication“, „Patek Philippe Grandmaster Chime ref. 6300A“ yra dvipusis laikrodis. „Patek Philippe“ gamindamas šį modelį savotiškai sugebėjo perskelti laikrodį į dvi dalis. Viena pusė atspinti dienos šviesą, o kitą nakties tamsą.

Jis masyvus, beveik 48mm, o ant rankos atrodo net didesnis, tačiau nešiojant šio svorio beveik nesijaučia. Tačiau toks dydis suprantamas, nes kaip ir „Henry Graves Supercomplication“, „Grandmaster Chime“ savyje apjungia 20 skirtingų funkcijų. Kas padaro šį modeli tokiu išskirtiniu ir vienetiniu, išdidžiai nešiojančiu užrašą „The only one“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *