fbpx

Stilius

Lalique Encre Noire – aromatas pabrėžia paslaptingą vyro pusę

Rašyti straipsnį apie kvepalus yra bene nedėkingiausias dalykas pasaulyje. Tai, kas pasirodys priimtina jums, nebūtinai patiks kitiems. O dar blogiau, kad kvepalai turi dar vieną bjaurų bruožą, kvapas ant kamštelio ar popieriaus lapelio kvepalų salone ir kvapas ant jūsų odos nebūtinai sutaps. Tačiau šiandien norime pristatyti vieną vyrišką prekės ženklą, kuris yra bene labiausiai nuvertintas (o gal tai tik privalumas?), nes tai nišinis kvapas už tradicinių kvepalų kainą.

Spalvinga istorija, bet kur kvapai?

Įkurtas daugiau nei prieš šimtmetį, 1888 m., „Lalique“ šiandien yra vienas iš pagrindinių prancūziškos prabangos simbolių. Tačiau mažai ką bendro turintis su kvepalų industrija. Prabangios vazos, papuošalai, laikrodžiai ir automobilių gaubtų ornamentai jų rankose užgimdavo pačiomis įvairiosiomis ir netikėčiausiomis formomis. 1909 m. „Lalique“ gavo pirmąjį užsakymą sukurti kvepalų bendrovei „Coty“ flakoną kvepalams ir šiandien daugelis kvepalų buteliukų, kuriuos laikote rankose, yra sukurti šios bendrovės.

Tačiau grįžkime prie kvepalų. 1992 m. pasaulis išvydo pirmuosius prekės ženklo „Lalique“ kvepalus. O 2006 m. pasirodė aromatas, apie kurį šiandien rašome ir kuris davė pagrindą visai serijai kvepalų  – „Lalique Encre Noire“. 2013 m. pasirodė „Lalique Encre Noire sport“, o jau 2015 m. „Lalique Encre Noire A L’Extreme“. Už visų jų stovėjo vienas žmogus, parfumerė – Nathalie Lorson, sukūrusi tokius kvapus, kaip „Bentley for Men Intense“, „Gentleman Eau de Parfum Givenchy“ ir daugelį kitų.

Aklas pasimatymas

Nors daugelis kvapų ekspertų visada rekomenduoja vengti „aklo“ pirkimo ir pirmiau išbandyti naujus kvapus, pabandyti su jais susidraugauti, pažintis su „Encre Noire“ buvo akla. Su visais trimis. Ir visais atvejais išskirtinė, nes kiekvienas kvapas pasirodė savaip įdomus ir unikalus. Šie kvapai nėra skirti visiems, ne visi juos supras, ne visiems pavyks susidraugauti. Todėl siūlymas pirmiau juos išbandyti, o tik paskui pirkti yra vertas dėmesio.

Įdomi detalė, nors jie laikomi vyriškais, tačiau pirmieji „Encre Noire“ turi nemažą populiarumą ir tarp moterų tarpo. Todėl neretai jie yra priskiriami uniseksui. Dar dažniau jie laikomi nišinio kvapo nors ir už tradicinių kvepalų kainą, o kaina yra daugiau nei liberali. Vidutinė kvapų kaina siekia 30 eurų.

Tai sudėtingas kvapas, kuris atsiskleidžia dalimis. Jis agresyvus, sunkus, dažnai vadinamas tamsiu. „Encre Noire“ pavadinimas iš prancūzų kalbos verčiasi, kaip juodas rašalas. Todėl visa stilistika sukurta taip, kad primintų 19 amžiaus tradicines rašalines, juodas ir kvadratines.

Šis kvapas vargiai patiks žmonėms, kurie tik pradeda pažintį su kvepalų ir ypač nišinių kvapų pasauliu. Dėl savo sudėtingumo jis gali atbaidyti naujokus. Jis vargiai tiks ir hispteriaujančiam jaunimui, dėvinčiam trumpintus švarkus ir tampres primenančias kelnes. Kurie savo barzdai skirią didesnį dėmesį nei savo antrajai pusei, o jų gyvenimą reguliuoja išmanus laikrodis nuolat primenantis apie nueitų žinginių ir sudegintų kalorijų kiekį. 

Tai kvapas savo vertę žinančiam vyrui, žmogui turinčio nemažą gyvenimo patirtį, kurio amžius prasideda bent jau nuo 35 metų. Tai klasikos gerbėjo kvapas, kuris vertina gerai gulintį aukštos kokybės kostiumą, kuris atiduoda pirmenybę ne elektroniniam žaisliukui, o mechaniniam laikrodžiui, nes vertina šio gaminio surinkimo subtilumą. Kuris automobilį renkasi ne pagal arklio galias ar lipduką, bet pagal vairavimo suteikiamą malonumą ir kuris žino, kaip tinkamai praleisti vakarą su cigaru rankoje.

Tai klasikinio vyro kvapas, odė vyriškumui, kurį šiame įvairių draudimų amžiuje neretai bijoma demonstruoti. Nes klasinis vyras nėra „snukdaužys“ ar seksistas, klasikinis vyras, tai žmogus, kuris savo išvaizda ir elgesiu simbolizuoja vyriškumo etiketą, savo susikurto gyvenimo vertę. Jis yra išaugęs iš maikučių, šortukų ir kompiuterinių žaidimų amžiaus. Vertina estetiką, madą ir kultūrą.

Lalique trijulė

„Encre Noire“ yra pagrįstas vetiverio kvapu – tai egzotinių šalių augalų šaknis. Atidarius buteliuką, pajusite energingą, išraiškingą greipfrutų, bergamočių ir muskato derinį. Iš pradžių apgaubia vetiverio ir kiparisų skleidžiamas gaivus medienos kvapas. Neretai sakoma, kad šis kvapas primena tamsų mišką po ką tik nulyto lietaus. Po to pasklinda paslaptingas Burbono ir Haičio kvapiųjų vetiverio aromatas. Aromato kompoziciją užbaigia kašmerano ir muskuso kvapas. Kaip buvo minėta, šis kvapas atsiskleidžia etapais todėl šalia vetiverio gali dominuoti citrusiniai, kurie neretai užgožia pirminį kvapą. Šis kvapas universalus tinkamas tiek vasarą, tiek žiemą.

„Lalique Encre Noire Sport“ yra lengvesnis, labiau vasariškas, ne toks sunkus ir kompleksinis, kaip tradicinis „Encre Noire“. Sunku pasakyti, kodėl jis pavadintas „sport“, kai jam labiau tiktų pavadinimas „lengvas“ ar „gaivus“. Pradžią čia duoda greipfrutų ir bergamotės kvapai, kuriuos papildo kipariso ir subtilus levandų kvapo mišinys. Tačiau galiausiai visi jie užleidžia vietą vetiverio kvapui, taip primenant, kad net ir saulėtą vasaros dieną, miškas išlieka tamsus ir paskendęs paslaptinguose šešėliuose.

„Lalique Encre Noire A L’Extreme“ yra bene ryškiausias ir sudėtingiausias iš visos trijulės, tai vienintelis parfumuotas vanduo, kai kiti du buvo priskirti tualetinio vandens kategorijai, ir labiausiai artimas nišinių kvapų kategorijai. Tai kvapas rudens ir žiemos sezonui, kai už lango jau mažiau šilumos, o daugiau darganos. Nes būtent tada atsiskleidžia kvapo unikalumas. Kuris iš pradžių pasklinda vaiskiu bergamočių, gaiviu kiparisų ir švelniu kvapiųjų kanarių dvelksmu, palaipsniui užleisdamas vietą smilkalų dvelksmui, kuris baigiasi elegantiškais medienos kvapo akordais ir visa tai apgaubta vetiverio aureole.

Todėl jei ieškote unikalių kvapų rinkinio visiems metų sezonams, nenorite permokėti, bet trokštate turėti išskirtinį kvapą. Atkreipkite savo dėmesį į „Lalique Encre Noire“ seriją. Tai kvapas ne visiems, tai kvapas žmogaus, kuris žino ko nori iš gyvenimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *