fbpx

Gyvenimo būdas

Cigarų klubai Lietuvoje: misija (ne)įmanoma

Žodis „klubas“ dažnam asocijuojasi su uždara organizacija, kurios nariais gali būti tam tikra žmonių grupė, kurios vienija tam tikri pomėgiai. O jei tas klubas – cigarų, tai prieš akis iškyla dūmų auros gaubiami tykiai besišnekučiuojantys džentelmenai, vartojantys tauriuosius gėrimus ir skaitančius paskutines finansinės ir verslo naujienas. Nes geras cigaras jiems asocijuodavosi su gyvenimo būdu ir stiliumi, tačiau kokia padėtis šiandien?

Vaikštant po ūkanotą ir šaltą Vilnių bei ieškant vietelės kur būtų galima prisėti ir užtraukti cigaro dūmą, iškilo klausimas, o kiek šiai dienai yra veikiančių cigarų klubų Vilniuje? 3 – tiek jų galima rasti. Nežinau daug tai ar mažai, bet aplankykime kiekvieną jų. Skelbiant šį straipsnį, susisiekė dar vienas cigarų klubas, tai Stikliuose įsikūręs „Dream bar”, tad planuose apsilankyti ir ten.

Taigi, gal reikėtų rašyti 4 cigarų klubai Vilniuje, o ne 3? Deja, bet vienas jų, kaip tik šiomis dienomis užsidarė. Ir norisi tikėtis, kad tai tik laikina pauzė, nes tai būtų didelis praradimas cigarų mėgėjams.

Cigarų klubai mums neretai asocijuojasi su Jungtinės Karalystės džentelmenų klubais, todėl nenuostabu, kad ir klubų kuriamas interjeras labiausiai atspindi šią dvasią. Viktorijos laikų interjeras, būtinai su židiniu, raudonmedžio baldais, klasikiniais minkštais odiniais krėslais, tauraus gėrimo stalais ir, žinoma, cigarais. 

Cigar House

„Cigarų namai“ – ko gero viena geriausių vietų Vilniuje, o gal ir Lietuvoje, kurioje galima rasti daugiau, negu 200 skirtingų cigarų! Nuo kubietiškų „Cohiba”, „Hoyo de Monterrey” ar „Montecristo”, Dominykos “Zino Platinum” ar “Winston Churchill” iki vokiškų “Don Stefano”.

Taip pat Jūs galėsite pasimėgauti ypač retais ir prabangiais „Limited Edition” skirtingų gamintojų cigarais tokiais, kaip „Arturo Fuente Opus X” , „Padron 1964 Anniversary Series“ ar „Padron 1926 Series” bei kitais cigarais.

„Cigarų namai“ savo svečiams siūlo seno angliško stiliaus interjerą, kur mėgautis cigaro dūmų bus galima sėdint prie židinio. Norintiems daugiau privatumo yra dvi salės XVI amžiaus rūsiuose. Įmonė organizuoja ir cigarų ir alkoholinių gėrimų degustacijas. Aplankyti „Cigarų namus“ galima kiekvieną dieną Mėsinių g. 3.

Deja, bet tik paskelbus šį straipsnį pasiekė žinia, jog šis klubas užsidarė, tačiau norisi tikėtis, kad tai tik laikina pauzė, nes tai buvo viena geriausių vietų Vilniuje.

Old Green House cigarų kambarys

Vilniaus širdyje, šalia Katedros aikštės įsikūręs „Old Green House“ savo lankytojams siūlo „Džentelmenų“ cigarų kambarį. Jame iš pateikto meniu galima išsirinkti iki 10 cigarų, nuo „Guantanamera“ iki „Cohibo Siglo VI“.

Pats kambario apstatymas amerikietiško retro stiliaus. Patalpa nėra didelė, todėl tai daugiau tarpinė stotelė, kelyje iš taško A į tašką B. O jei niekur neskubate, galite pasimėgauti ir šio restorano patiekalais.

Cigar Room

Restoranas „Vanille Lounge” didžiuojasi savo svečiams galėdamas pasiūlyti veikiantį cigarų kambarį, kuriame su taure viskio ir cigaru rankoje galės patogiai įsitaisyti restorano lankytojai. Cigarų kambario stilistika nėra uždara, kaip kad tradiciškai būna, jos interjeras primena šeštojo dešimtmečio stilių.

Cigarų menių galima rasti „Arturo Fuente Cubanitos“, „Hoyo de M. Epicure No/2“, „Partagas Serie E No.“ ar „Davidoff Winston Churchill Series Aristocrat“.

Vienintelis šio kambario minusas – darbo laikas. Svečiai laukiami tik dvi dienas per savaitę: penktadieniais ir šeštadieniais. O juk interjeras ir pati kambario idėja skamba visai neblogai. Kai potencialo daug, kodėl nesudaryti sąlygų lankytis dažniau?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *