fbpx

Finansai

BMW 740i buvo užkonservuotas 23-jus metus

Užketėję kolekcionieriai jums pasakys, kad bet kuris daiktas turi savo vertę, jei jis yra retas, priklauso riboto leidimo kolekcijai ar buvo naudojamas žinomo žmogaus. O jei daiktas išlaiko savo pirmykštę išvaizdą ir vis dar guli supakuotas firminiame įpakavime, jo vertė gali išaugti kartais.

Tačiau kolekcionavimas, kaip verslo modelis, yra pakankamai rizikinga investicija. Niekas negali duoti garantijos, kiek vieno ar kito daikto vertė išaugs, o gal kaip tik nukris. Nes viskas priklauso nuo paklausos ir jo populiarumo.

Tačiau kokią vertę gali įgauti užkonservuotas automobilis? Vokiško eBay aukciono puslapyje pasirodė vienas skelbimas. Verslininkas iš Lenkijos pardavinėjo vos 250 km nuvažiavusį 1997 m. BMW 740i, kuris 23-jus metus buvo įpakuotas į hermetišką įpakavimą.

Kad apsaugoti savo pirkinį ir padidinti jo vertę, jis buvo įkeltas į hermetinį maišą, kuris savo ruožtu buvo patalpintas garaže ir saugomas nuo įvairių išorinių pažeidimų daugelį metų. Galbūt automobilis ten išbūtų dar ilgiau, tačiau atėjęs COVID-19 sujaukė planus ir bijodamas, kad jo automobilio vertė nukris, verslininkas nusprendė jį parduoti aukcione.

Gerais laikais už tokį automobilį būtų galima gauti apie 250 tūkst. Eurų. Tačiau COVID-19 laikotarpiu žmonės labiau investuoja į bunkerius, kur galėtų sulaukti pasaulio pabaigos. Todėl automobilio kaina aukcione buvo mažesnė. O galiausiai už ją buvo prašoma vos 79 tūkst. Eurų.

Dėmesio vertas ir pats automobilio modelis. BMW E38 turėjo spalvingą istoriją. Šis modelis debiutavo tokiuose kino filmuose, kaip „Transporteris“, juo važinėjo ir agentas 007 kino filme „Rytojus niekada nemiršta“.  BMW 740i yra paskutinis taip vadinamas „analoginis“ modelis savo klasėje.

Automobilio širdis 4.4 litrų, 286 arklio galių V8. Parduodamas automobilis savyje turėjo viską, ką buvo galima gauti 1997 metais. Šviesios odos salonas, natūralaus medžio intarpai, elektra reguliuojamos sėdynės, klimato kontrolė. Šiandien tai atrodo savaime suprantama, tačiau tada tai buvo prieinama tik liukso klasės automobiliams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *