fbpx

Finansai

Aukcionų namai „Sotheby’s“ parduoti aukcione

Aukcionų namai „Sotheby’s“ savo veiklą skaičiuoja nuo 1744 metų, kai jų įkūrėjas Samuelis Beikeris  Londone surengė karališkos bibliotekos retų knygų išpardavimą. Tačiau savo originalų pavadinimą jie gavo tik 1804 m., kai Beikerio partneriai Li ir Džonas Sothbey įkūrė nuosavus aukciono namus.

Pagal pirminę idėją „Sotheby’s“ turėjo būti uždaras klubas, prieinamas siauram ratui žmonių, pagrinde aristokratams. Tačiau šiandien viešuosiuose aukcionuose gali dalyvauti bet kas, turintis pinigų.

Tai buvo seniausia bendrovė, kurios akcijomis prekiauta Niujorko vertybinių popierių biržoje. Šiandien „Sotheby’s“ pirmą kartą per tris dešimtmečius vėl tapo privačia įmone, kurią už beveik 3.5 mlrd. eurų įsigijo 55-metų prancūzų milijonierius Patrickas Drahi.

 „Sotheby’s“ turi per 40 atstovybių įvairiose pasaulio šalyse. Pirmoji jų atidaryta Niujorke 1955 m., kuri greitu laiku tapo pagrindinių bendrovės ofisu. „Sotheby’s“  į privačias rankas atiduodama ne pirmą kartą.

8 dešimtmečio pabaigoje „Sotheby’s“ susidūrė su finansiniais sunkumais. Padėties nelengvino ir pagrindinio konkurento „Christie’s“ veiksmai, kuris norėdamas išstumti savo varžovą iš rinkos, ėmė dempinguoti savo įkainius. Todėl 1983 m. „Sotheby’s“  buvo parduoti JAV verslininkui Alfredui Taubmanui.

Būtent jis 1988 m. gražino bendrovę į akcijų biržas. Alfredas Taubmanas išgarsėjo dar vienu įvykiu. 1993 m., su tuometiniu „Christie’s“ vadovu, jis neformaliai susitarė fiksuoti aukciono namų paslaugų įkainius. Ir jei Jungtinėje Karalystėje toks susitarimas nebuvo draudžiamas, tai JAV įstatymai tam prieštaravo.

2001 m. „Sotheby’s“ savininkas vieneriems metams buvo patalpintas į kalėjimą už antimonopolinio įstatymo pažeidimus. Tačiau „Sotheby’s“ finansiniai reikalai nuo tada ėmė taisytis.

„Sotheby’s“ pardavė tokius dailės šedevrus kaip Pablo Picasso „Berniukas su pypke“ („Garçon à la pipe“) (už 104,2 mln. JAV dolerių), Andy Warholo „Sidabrinio automobilio avarija“ („Silver Car Crash“) (už 108,4 mln. JAV dolerių) ir Peterio Paulio Rubenso „Nekaltųjų žudynės“ („The Massacre of the Innocents”) (už 49,5 mln. svarų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *